10 najčastejších chýb pri líčení

Každá jedna z nás sa rada líči, či už každodenne alebo príležitostne. Líčením sa snažíme podčiarknuť našu prirodzenú krásu a zakryť nedostatky pleti. Vieme si vytvoriť krásny vzhľad avšak sa nám občas podarí svoje líčenie prešvihnúť a vyzeráme ako zmalované kraslice. Nemusíte byť makeupartistka aby ste si vedeli vytvoriť líčenie po akom túžite. Každá žena sa dokáže pekne nalíčiť, je to le o praxi a hlave o presvedčení, že to dokážete. Spolu sa pozrieme akým chybám sa pri líčení vyvarovať.

1. Zlý podklad pod makeup

Starostlivosť o pleť pred makeupom je veľmi dôležitá. Predtým ako si nanesiete makeup mali by ste pleť tonizovať, naniesť sérum a denný krém. Častá chyba, ktorú viaceré robíte je, že makeup si nanášate priamo na pleť bez denného krému alebo podkladovej bázy. A to je veľká chyba! Pod každý makeup by ste mali použiť denný krém s SPF a podkladovú bázu. Podkladová báza vyhladzuje póry, predlžuje trvácnosť makeupu a koriguje vzhľad mdlého a nerovnomerného tónu.

2. Zlý odtieň makeupu

Toto býva najčastejšia chyba pri líčení. Nevhodný odtieň makeupu. Väčšinou keď si vyberáme odtieň makeupu skúšame ho na ruke, ale to je chyba pretože ruka má iný odtieň ako tvár. Ideálnym miestom na skúšanie makeupu je rozhranie krku a tváre na línii spodnej čeľuste. V obchodoch nám odtieň skreslujú aj silné svetlá, preto je dobré skontrolovať odtieň na dennom svetle. Veľa žien siaha po príliš tmavých makeupoch alebo odtieňoch, ktoré pokožku zbytočne zostarujú a vyzerá to neprirodzene.

Pre každú jednu ženu je nočná mora vybrať ten správny odtieň makeupu. V tomto prípade je potrebné zistiť váš podtón pleti. Ako zistiť svoj podtón pleti a vybrať správny makeup pre vás si môžete prečítať v našom ďaľšom článku, ktorý je venovaný práve tejto problematike.

makeup 1

3. Príliš málo makeupu

Mnoho žien sa sťažuje, že makeup nedrží a po pár hodinách po makeupe, už nie je ani stopy. Najčastejšia príčina býva príliš málo makeupu pri nanesení. Kvapka makeupu nikdy nespraví makeup jednotný. Vieme, že niekedy je málo viac ale v tomto prípade je to už o praxi a budete to mať už „v oku“ koľko kvapiek makeupu si naniesť na pleť.

4. Výrazné kontúrovanie

Pri kontúrovaní je veľmi dôležitá technika. Ak nemáte veľké skúsenosti s konturovaním na začiatok začnite s bronzujúcimi púdrami a lícenkami. Krémové kontúrovanie si vyžaduje dlhšiu prax s jeho rozpracovaním. Efekt prirodzene pretieňovanej tváre dosiahnete bronzerom alebo o odtieň tmavším mejkapom v oblasti lícnych kostí. Ružovú alebo marhuľovú lícenku naneste veľmi jemne na líčka. Efekt bude lepší, ak rozpracujete lícenku štetcom dostratena po stranách. Malá rada vždy si naneste radšej menej a postupne pridávajte farbu lícenku aby ste nedopadli ako Marfuša.

5. Oči bez podkladovej bázy

Ak chcete predĺžiť trvácnosť očného tieňu nesmiete zabudnúť na podkladovú bázu na oči, ktorá je určená pod očné tiene. Pri správnej podkladovej báze vám tiene nebudú zachádzať do vrások a záhybov na očiach. Očné viečka by ste mali líčiť aspoň dvomi farbami tón v tóne svetlejšou a tmavšou.

6. Čierne linky

Čierne linky vedia očiam dodať dôraz alebo naopak môžu im dodať ťažkosť, tvrdosť, prípadne lacný a neprirodzený dojem. Pri čiernych linkách tiež platí pravidlo, že všetko je o praxi. Techník ako si spraviť linku je naozaj veľa a záleží natom , čo preferujete. Čím hrubšie čiary nakreslíte, tým budete vyzerať prísnejšie a oči sa vám opticky zmenšia. Ak máte oči blízko seba, nikdy nepoužívajte linku až k vnútornému kútiku. Blízkosť očí by ste ešte vyzdvihli. Čierna ceruzka v oku dokáže zvýrazniť oko, ale aj potlačiť. Naopak biela ceruzka vám vie oko opticky zväčšiť.

7. Opadaná maskara

Rozmazaná maskara vyzerá naozaj nie veľmi vábivo. Ako sa tomu vyhnúť? Jednoznačne prvá vec je používať kvalitnú maskaru. Na kozmetickom trhu je toho uz veľmi veľa ale žijeme v dobe keď si viete produkt overiť na internete a nájsť recenzie na daný produkt. Maskaru treba nanášať na čisté mihalnice. Riasenku je najlepšie nanášať tak, že pozeráte do zrkadla smerom dole. Nežmurkajte, nerobte zbatočné grimasy. Prvú vrstvu maskary aplikujte len na končeky. Po zaschnutí naneste druhú vrstvu v stredných dĺžkach a až tretiu líčte ku korienkom. Ak na natočenie používate klieštiky, nikdy ich nepoužívajte na nalíčených očiach.

8. Zvýraznenie linky pier

Aj pri tomto bode ako pri všetkých platí menej je viac. Linka by vám mala ladiť s rúžom, príliš rozdielne odtiene môžu pôsobiť na perách komicky. Kontúrka by mala presne kopírovať hornú a dolnú farebnú líniu pier. Ak nanesiete kontúrku vyššie alebo nižšie hne’d vám to opticky pery síce zväčší ale nevyzerá to dobre. Preto vždy odporúčame zladiť odtieň kontúrky s rúžom.

9. Zlý odtieň rúžu

Na zlý odtieň rúžu si dajte pozor! Odtieňov rúžu je už nespočetne veľa ale aj napriek tomu, že sa nám nejaký odtieň veľmi páči neznamená aj, že sa nám hodí. Ak máte pleť veľmi bledú vyhnite sa veľmi sýtym farbám. Na opálenej pleti zase lepšie vyniknú odtiene so zlatistým či oranžovým základom. Veľmi tmavé pery niesú vhodné na bežné nosenie, s tmavými farbami na perách opatrne!

licenie

10. Zle vytvarované obočie

Dúfajme, že tenké obočie je už minulosťou. Aj keď vždy sa ešte nájde nejaká výnimka. Obočie je základ tváre, obočie vám robí tvár. Preto treba dávať pozor na tvar aký zvolíte. Popúlarne sú teraz aj vosky na obočie, ktoré vám obočie vyčešú a zafixujú na celý deň. Avšak treba dávať pozor ako si to obočie vyčešete. My by sme pri obočí určite odporučili návštevu kozmetického salóna.

Rada na záver

Ak sa vyvarujete týmto chybám, ktoré sú uvedené vyššie zaručujeme vám, že vaše každodenné líčenie bude pre vás jednoduchšie a váš makeup bude vyzerať skvele. Tie, ktoré ste len začiatočníčky v líčení alebo si myslíte, že vám to veľmi nejde nevešajte hlavu. Všetko je o praxi a chce to čas.